Man blir lika glad varje gång man får mejl eller samtal från nöjda hundägare som har varit på kurs eller hos oss på annat vis.
Detta mejl fick vi av en av våra hälsatränings elever som gick i vintras:
"Hej! Ville bara tacka Marit och Marie för "nytändning" i min relation till Fideli. Hon är avslappnad och fin, rolig att jobba med och har fått självförtroende. Jag tror vi pratar om både hund och matte...! Tack för alla tips och råd, och all er kunskap som ni delar med er av. Hälsar Catarina och Fideli, som gick hälsakurs januari - mars"
och i höstas skrev en som haft sin hund på vårat hunddagis utanför orsa björnpark i somras så här i ett mejl
"Hej!
Vi vill genom det här mailet uttrycka vår tacksamhet över att ha haft förmånen att ha våran lilla hund på ert hunddagis i Orsa den 26/7. Personalen var väldigt trevlig och tillmötesgående och tog väl hand om våran lilla Signe medans vi var inne hos björnarna.
Fler turistställen borde ha samma service för våra älskade hundar. Människans bästa vän heter det ju men det är väldigt många som tyvärr lämnar sina hundar i den oerhört varma bilen. Helt förkastligt!!!
Tack för att ni finns!!!"
Vi blir alldeles varma i hjärtat när vi får dessa mejl och samtal! Det värmer så fruktansvärt mycket.
Kram på er allihopa!
/Linda